סגור
חיפוש
Filters

באילו מקרים מטפלת סיעודית יכולה לעזור

אין הרבה דברים קשים יותר מלטפל ולעמוד לשירותו של אדם חולה, במיוחד אם מדובר באדם קרוב. מעבר להיבט הפיזי המתיש, קיים היבט רגשי קשה, והיבט מנטלי שכורך בתוכו תזכורות על לוחות זמנים, תורים לרופאים, נטילת תרופות ועוד. רוב האנשים מבצעים את משימת הטיפול באהבה אך בקושי רב, למרות שכיום קיימים פתרונות ממשיים שיכולים להקל משמעותית הן על החולה והן על המטפל. אחד מהפתרונות הללו היא שכירת מטפלת סיעודית שתסייע להקל על העומס ותוודא שתהליך הטיפול באדם היקר לכם יתבצע אך ורק על הצד הטוב ביותר.

 

סיוע בתפקוד היומיומי

תהליך הטיפול תלוי כמובן ביכולות התפקודיות של המטופל, אך במקרים של מטופלים המרותקים לביתם, מטפלת סיעודית יכולה לעזור באופן משמעותי כאשר היא לוקחת על עצמה טיפול במשימות יום יומיות אותן המטופל לא יכול לבצע לבדו כמו סיוע באכילה בשעות קבועות, עזרה בתהליך רחצה, מקלחת ושאר היגיינה גופנית קבועה, ניקיון וסידור הבית תוך כדי דאגה לנגישות לאלו המתניידים בכיסא גלגלים, עריכת קניות לבית במידה והמטופל לא יכול לבצע את הקניות לעצמו, ולעיתים אף בישול ארוחות לפי בקשת המטופל.

 

סיוע בהתניידות

לעיתים אדם יכול להסתדר בתוך ביתו אך זקוק לסיוע בהתניידות – נסיעה אל קופת החולים או בית החולים, ביקורים אצל הרופא, נסיעה אל טיפולים תקופתיים, או ביצוע בדיקות קבועות בהתאם לצורך. מטפלת סיעודית יכולה לסייע גם בהיבטים הללו- לעזור בכניסה ויציאה מן הרכב, הליכה איטית, טיפוס במדרגות או אפילו רק בליווי כדי לוודא שלא יאונה למטופל כל רע ושמשגיחים עליו בכל צעד.

 

סוגי המטפלות

תוכלו לבחור בסוג מטפלת סיעודית בהתאם לצרכי החולה. הסוג הראשון הוא מטפלת סיעודית פרטית המשמשת כמשרה חלקית ומגיעה אל בית החולה כמה פעמים בשבוע או מדי יום לכמה שעות בלבד על מנת לבצע את הפעולות הנדרשות (רפואיות או אישיות). המטפלות הללו יכולות להיות בהכשרתן מטפלות סיעודיות, אחיות מוסמכות או אחיות מורשות, לפי בקשת וצרכי הלקוח.

בנוסף תוכלו לבחור במטפלת העובדת במשרה מלאה עבור המטופל, המתגוררת בבית המטופל ומציעה לו ליווי וטיפול צמוד במשך 24 שעות ביממה. מטפלת כזו יכולה לסייע במיוחד במקרים בהם המטופל בודד וזקוק להשגחה תמידית, לפיקוח רפואי על נטילת תרופות ולשמירה מוקפדת פן ייפול, יחליק, יפצע או לא יוכל לדאוג לעצמו.

 

להרוויח שקט נפשי

המטרה הסופית של שכירת מטפלת סיעודית היא בשביל להשיג שקט נפשי. אתם יודעים שהאדם היקר לכם מקבל טיפול מקצועי ואיכותית על ידי אדם שהוא מטפל מוסמך בהכשרתו, ושיש תמיד מישהו שמלווה אותו ודואג לו במקום בו אתם לא תמיד יכולים. גם המטופל מקבל שקט נפשי אמיתי בידיעה שהוא לעולם לא לבד ושתמיד יש מי שמסייע לו בכל פעילות, הן אישית והן רפואית. שקט נפשי כזה הוא שקט שאין לו מחיר, ויכול להפוך כל מצב רפואי לא נעים, למעט יותר קל.