סגור
חיפוש
Filters

בטיחות בחדר הרחצה

בטיחות בחדר הרחצה – איך ניתן לשמור מפני נפילות בחדר רחצה?

קשישים בגיל הזהב הינם אנשים אשר גופם עבר ועדיין עובר תהליכי הזדקנות. גם אלו שמימיהם לא חוו תאונות, חבלות, שברים וכדומה נמצאים בדרגת סיכון גבוה לנפילות. הדבר קורה בגלל ששלד  גופם הינו חלש כתוצאה מאובדן סידן, מהיחלשות ובלאי של העצמות, השרירים והגידים וכדומה. הבטיחות חשובה גם למוגבלים אחרים, ובעצם לכל אדם. החשש הוא לנכות קשה שעלולה לגרום לנזקים נפשיים חמורים. היא מדרדרת מאוד את בריאות האדם שהיה עצמאי ומלא ביטחון עצמי ועלולה לגרום, במקרים קיצוניים, לתלות ואף לאובדן הרצון לתפקד ולחיות.על מנת לדאוג לבטיחות של הקשישים ישנם עזרים לגיל השלישי המיועדים לכך. 

כסאות רחחצה ושירותים

בעיית הנפילות וההחלקות חמורה אף יותר במקומות רטובים כמו במקלחת ובאמבטיה. איבוד שיווי המשקל על רצפה חלקה יוביל לנפילה רצינית עם שברים מורכבים בגפיים, בידיים, בירכיים ובמקומות אחרים בשלד. קיימים פתרונות שונים אשר משפרים מאוד את כל הנושא של בטיחות בחדר הרחצה. שימוש באמצעים ומכשירים אלו ימנעו נפילות שעלולות לגרום לנזקים. מדובר על אמצעים ניידים דוגמת כסאות שונים, שטיחים מונעי החלקה ידיות שונות לאחיזה ועוד. פתרונות משלימים אלו, ואחרים נוספים, יסייעו מאוד לעבור כל רחצה בשלום. כסאות רחצה ושירותים יתנו למבוגרים בטחון ויבטיחו את בטיחותם באמבטיה. בנוסף, לשירותים ניתן לרכוש הגבהה לאסלה עם ידיות שעוזר למבוגרים בעלי קושים להתיישב או להתכופף. 

מבחינים בכיסאות מגדלים וסוגים שונים. יש על גלגלים, עם ובלי ריפוד, עם חורים ובלעדיהם. כיסאות עם סירים לצורך עשיית צרכים. כסאות משולשים המותאמים לפינות, כיסאות מתקפלים לתלייה על קיר, שרפרפים נייחים או מסתובבים, יש ספסלים אותם מתקינים על אמבטיות, יש כיסאות גלגלים המותאמים לרחצה שנועדו למוגבלים קשים. יש שטיחים המיועדים לפריסה בתוך המקלחת ומחוצה לה וכדומה. בנוסף ישנם עזרים המיועדים לדירותים כמו למשל מושב אסלה לקשישים. כל המכשור והציוד הזה מגיע במפרטים שונים השונים אלו מאלו בגודל, בתכונות, וכמובן, במחיר. מומלץ לרכוש את המכשור הזה אצל  משווקים בעלי מוניטין אשר יכולים גם לייעץ בהתאמת המכשור והאביזרים ללקוחות.