סגור
חיפוש
Filters

חיתולים לילדים גדולים

בישראל קיימת אוכלוסייה של ילדים נכים או עם כל מיני מוגבלויות, ילדים שעברו ניתוחים קשים, כאלה שהם בעלי מחלות כרוניות, ילדים אוטיסטים, בעלי פיגור שכלי או ילדים בעלי מחלות נוירולוגיות או כאלה שעברו תאונות דרכים. המשותף לכל הילדים הללו הם חיתולים לילדים גדולים. הטיפול בילדים עם מוגבלויות הינו טיפול מאסיבי. ישנם ילדים בדרגות שונות של מוגבלויות, חלקם פעילים יותר וחלקם פחות. אל בריחת שתן ואי שליטה על הצרכים מחייבת שימוש עם חיתולים לילדים גדולים. כמו בכל החלטות שהורים מקבלים בתור אפוטרופוסים של ילדים אחת ההחלטות היא ביערת חיתולים לילדים גדולים. התופעה של בריחת שתן לצערנו קיימת בכל הגילאים ולכן, יש לבחור חיתולים לילדים גדולים כאשר מגדירים את הבעיה, קביעת מטרה, הצעת פתרונות אפשריים, בדיקה כיצד הפתרון יתאים מטרה.

ראשית יש לוודא כי חיתולים לילדים גדולים משרתים את המטרה הן עבורם והן עבורכם. וודאו כי החיתול צמוד דיו ואיכותי שאינו  מאפשר דליפת שתן מהצדדים ואינו גורם להרטבת הסדינים והמזרון. יש לשים לב לכמה פרמטרים הכוללים: זמן, מקום וכמות למשל מתי בורח השתן, כמה שתן בורח ואם זה קשור לשתייה מסוימת, תרופות וכדומה. גם מאכלים מסוימים עשויים לגרום להשתנה מוגברת ולכן מומלץ להיות בקשר עם הרופא המטפל על מנת שיוכל לתת לכם הוראות בדבר תזונה מתאימה ומה מותר לילד עם המוגבלויות לשתות ומה אסור לו.לפעמים הרופא המטפל ימליץ על פיזיותרפיה או פעילות גופנית שתסייע לילד עם צרכים מיוחדים לחזק את שרירי האגן, מה שיסייע בשליטה טובה יותר על הסוגרים.

השוק מוצף במוצרי ספיגה לכל מי שזקוק להם
האמת היא שהשוק מוצף במוצרי ספיגה שמתאימים לכל הגילאים ולכל הצרכים גם  כאשר הצורך הוא של חיתולים לילדים גדולים ובני נוער מוגבלים ובמצבי נכות שונים. מומלץ למלא יומן מעקב באמצעות זמן של שתייה והטלת שתן. יש לציין את כמות השתן. יש לבדוק את החיתול וכל כמה זמן יש להחליף  חיתולים לילדים גדולים. ישנם כאלה שמשכילים לעשות ופשוט שוקלים חיתולים לילדים גדולים בכל החלפה.  ההפרש בין המשקל של חיתול יבש וחיתול רטוב יעניק את האינדיקציה הנכונה ונדע את כושר הספיגה של החיתול אם הוא סופג מספיק. לרוב כמות הספיגה של חיתולים לילדים גדולים מצוינת על החבילה של חיתולים לילדים גדולים.

מדידת המותניים של הילד או הנער בעל המוגבלויות, רק יסייע לבחירה הנכונה של חיתולים לילדים גדולים. יש לבחור את חיתולים לילדים גדולים.יש לרכוש חיתולים לילדים גדולים בעלי סיבים הידרופיליים מה שיאפשר ספיגה מהירה ומניעת בעיות בעור הילד. בדומה לטיפול בעור הפנים יש לטפח את העור בפלג הגוף התחתון של הילד. יש לנקות את העור בעזרת סבון ללא סבון, כזה שאינו מייבש את העור. יש להזין את העור באמצעות קרם לחות בשכבה דקה. המתינו לייבוש של הקרם כאשר הוא כבר ייספג בעור. יש להגן על עור הילד בעזרת משחה, כאשר תפקידה הוא לייצר שכבת הגנה ויש גם אותה למרוח בשכבה דקה. ילדים גדולים אשר סובלים מדליפת שתן, כאשר אינם מטופלים כראוי, יפתחו זיהומים ופטריות בעור ולכן יש להיזהר ולשמור על היגיינת העור.
אביזרים נלווים לחיתולים לילדים גדולים שיש לרכוש בנוסף
ישנם אביזרים נלווים ברכישת חיתולים לילדים גדולים כגון סדיניות שישמרו על המיטה יבשה והכוונה לסדיניות חד פעמיות אשר מיוצרות מחומר דומה של בד חיתולים לילדים גדולים. לרוב המידות הן XS והכוונה למידה קטנה של חיתולים לילדים והכוונה היא להיקף המותניים של הילד. וודאו מה משקל הילד וכן רמת הספיגה לפי כמות השתן ביום או בלילה. לחיתולים אלה, ישנו סרט הדבקה המאפשר בדיקה של החיתול, כך שניתן לראות מתי יש להחליפו. מומלץ לילדים שיש להם דליפת שתן רבה, להחליף כמה פעמים ביום חיתולים לילדים גדולים, מה שישמור על ההיגיינה של הילד, יקנה לו נוחות  ואיכות חיים טובה יותר. יש לבחור חיתולים לילדים גדולים איכותיים מחברות מוכרות שקיימות שנים בשוק. לעיתים תקבלו המלצה מהאחות לגבי סוג מומלץ של חיתולים לילדים גדולים. אם הילד נמצא במסגרת בית ספרית לצרכים מיוחדים, מומלץ לרכוש תחתון סופג אשר יקנה לו כמה שעות ארוכות עם תחושה של יובש בגלל איכות החיתול. כאשר ילדים עם מוגבלויות הם עצמאיים יותר, הם יוכלו להחליף חיתול או להוריד תחתון סופג ולהחליף בחדש, אבל ישנם כאלה שהם מרותקים מיטה או ילדים הסובלים משיתוק מוחין שאינם יכולים כלל לתפקד וההורים יחד עם מטפל\ת צמוד צריכים לטפל בילד 24 שעות, 7 ימים בשבוע. זוהי מטלה לא פשוטה כלל  ויש להתמודד מולה ומול צרכיו של ילד בעל מוגבלויות גופניות או קוגניטיביות.
תוכלו לקבל שמות של יצרניות הידועות בייצור של חיתולים לילדים גדולים או לקבל המלצות מהורים לילדים עם מוגבלויות, כך שניתן יהיה לנסות סוגים מומלצים של חיתולים לילדים גדולים. היום כבר ניתן להזמין חיתולים לילדים  גדולים באמצעות חנויות מקוונות מה שיקל על התרוצצות, דיסקרטיות, בזבוז זמן וכסף על חניות ודלק. כל ילד עם מוגבלויות יש לו את הצרכים משלו ואת ההתאמה של חיתולים לילדים גדולים.בישראל ישנם המון ילדים אוטיסטים אשר זקוקים על בסיס קבוע למוצרי היגיינה כאשר מדובר על חיתולים לילדים גדולים. בכל חנויות של מוצרי היגיינה ועזר למבוגרים וילדים, תוכלו למצוא חיתולים לילדים גדולים. התייעצו עם המוכר בחנות על מנת שיוכל לשאול אתכם את השאלות הנכונות ולפי הנתונים של ילד עם מוגבלויות ובעיות שליטה על סוגרים, יוכל להתאים עבורכם את החיתולים האידיאליים עבור ילדיכם הזקוקים למוצרי ספיגה על בסיס יום יומי.