סגור
חיפוש
Filters

מניעת נפילות מהמיטה

קשישים ומבוגרים, כמו גם חולים ומוגבלים אחרים נמצאים במצב רגיש מאוד מבחינת יכולת התפקוד שלהם. הדבר מתבטא במרבית הפעילות שהם מבצעים ביום יום. אחת הסכנות החמורות היא דווקא בעת שהם שוכבים במיטותיהם. סכנה של נפילה ממיטה קיימת בגלל שינוי תנוחה, בעת שכיבה או שינה, בעת ירידה מהמיטה, עלייה אליה או אפילו מעבר למצב ישיבה.  פעולות אלו מסוכנות לאנשים אשר מערכת השלד שלהם חלשה או אשר הינם חלשים בגלל מחלה קשה, זקנה וכדומה. על מנת לעזור למבוגרים, ישנם מגוון רחב של עזרים למבוגרים בבית שיכול לסייע בבעיות השונות. 

מניעת נפילות ממיטה הינה, למעשה, צורך עליון וחיוני. כל נפילה אפילו מגובה נמוך, יחסית, עלולה לגרום לשברים, לחבלות בראש ובאיברים חיוניים אחרים ועוד. שברים וחבלות מוסיפים כאבים, מחייבים טיפולים מורכבים, שלעיתים, מתבטאים בניתוחים ועוד. נזקים נוספים שהינם לא פחות קשים הם נזקים נפשיים שעלולים לדרדר עוד יותר את המצב.  תלות הנפגע עלולה להוביל לאיבוד חיוניות רבה שנדרשת לריפוי ולהתאוששות.

מיטה סיעודית חשמלית

הפיתרון היעיל ביותר הוא השכבת המוגבל על מיטה סיעודית מיוחדת שיש בה את כל הפונקציות הבטיחותיות הנדרשות. בדרך כלל מיטה חשמלית סיעודית עוזרת מאוד למבוגר ולמי שמטפל ועוזר לו. מיטה כזאת נוחה מאוד לשוכב עליה, ובנוסף, מאפשרת למטפל לבצע טיפולים בנוחיות מרבית. במיטה יש מעקות מתקפלים שניתן להרימן ולהורידן. את מצע המיטה ניתן להגביה לגבהים הרצויים לטיפול באמצעות שלטים חשמליים. המשענת מתכווננת, המיטה ניידת על גלגלים שאליהם מחוברים מעצורים  ומיועדת למשקלי אדם גבוהים. יש מיטות המגיעות עם טרפז אחיזה ועוד. אם המבוגר ישן במיטה רגילה, ניתן לרכוש עבורו מעקה בטיחות מתקפל למיטה, הוא נוח ויעיל ואפשר לפרק אותו במהלך היום. 

לצד הנושא הפרקטי יש חשיבה על עיצוב נאה שיוסיף לסביבה הקרובה ויתרום להרגשה טובה למוגבל עצמו ולאנשים המטפלים בו והסובבים אותו. ניתן למצוא מיטות מגוונות שמגיעות עם מפרטים שונים. הן שונות אלו מאלו בתכונות, בסוגי החומרים מהן הן מורכבות, באבזור שיש בהן, וכמובן, במחיר. מומלץ לרכוש מיטות וציוד בטיחות אצל משווקים בעלי מוניטין בתחום.