סגור
חיפוש
Filters

תחתוני ספיגה למבוגרים

על פי הסטטיסטיקה, 1 מכל 3 מבוגרים סובל מתופעה של בריחת שתן. הסבירות לפגיעה של נשים מתופעה זו היא גדולה יותר מאשר גברים. הרבה ממבוגרים הנמצאים בבתי אבות משתמשים במוצרי ספיגה כגון חיתולים או תחתון ספיגה למבוגרים. לא כל הדיירים בבתי האבות הם סיעודיים, יש כאלה שהם עדיין עצמאיים הם משתמשים עם תחתוני ספיגה למבוגרים, מה שמקל עליהם להשתתף בחוגים, טיולים הרצאות ועוד.מבורים רבים חשים כי שימוש עם מוצרי ספיגה כגון חיתולים מוריד מערכם והם חשים בלתי חיוניים. זו הסיבה כי שימוש עם תחתוני ספיגה למבוגרים מקל עליהם יותר.
 
גם אנשים שיש להם בעיה של מחלות או נטילת תרופות משתנות, אינם שולטים בסוגרים והכוונה יותר היא לבריחת שתן. כדורים משתנים כמו פוסיד שרבים מהמבוגרים לוקחים להורדת נוזלים עודפים מהגוף, גורמים לבעיה זו. אי שליטה על שלפוחית השתן, יכולה להופיע בזמן מאמץ כגון הרמת חפץ שהוא כבד מעט, שיעול או התעטשות. דבר זה גורם לתסכול ומבוכה ולכן שימוש עם תחתוני ספיגה למבוגרים יכול להועיל ולהקל על חייהם. יש שחשים בושה מחבריהם א קרוביהם שהם יגלו כי הם משתמשים בחיתולים למבוגרים והאופציה השנייה שהיא נוחה ואסתטי יותר של תחתוני ספיגה למבוגרים, תהיה יעילה יותר עבורם.
 
גם להיות מחוץ לבית וגם לישון בלילה בבטחה מלאה
זה בדיוק כל הנושא של שימוש עם תחתוני ספיגה למבוגרים. אנשים מבוגרים אינם מעוניינים להיות מדוכאים בגלל בעיה של בריחת שתן והם אינם מעוניינים לחוש כמו סטיגמה של סיעודיים ובמקום שימוש בחיתולים חד פעמיים למבוגרים הם יעדיפו להשתמש עם תחתונים סופגים למבוגרים. התחושה היא כמו של לבישת תחתון רגיל שגם הוא דק, אבל מטרתו היא לספוג מספיק את השתן. מדובר על דיסקרטיות מוחלטת אשר מקנה תחושה של ביטחון עצמי  בקרב מבוגרים הסובלים מתופעת בריחת שתן. אנשים אלה יכולים לנהל אורח חיים פעיל מבלי להיות מוגבלים בתנועה או מחשש של הרטבה או שהבגדים יתרטבו והם יחושו מבוכה שלבטח אינה רצויה ופוגעת בכבודם העצמי.

 
לגבי רבים מהמבוגרים, חוסר שליטה בסוגרים מהווה סוג של חולשה שהם אינם מעוניינים שידעו ממנה ובצדק. לא כל אחד צרייך לדעת על פרטים מאוד אינטימיים בגופו. לטא ניתן לראות מבעד לבגדים כי המבוגרים לובשים תחתוני ספיגה למבוגרים. ישנם תחתוני ספיגה למבוגרים אשר מתאימים לגברים ויש כאלה המתאימים לנשים ולכן, כאשר מגיעים לרכוש תחתוני ספיגה למבוגרים יש לציין אם מדובר בגבר או באישה, או אפילו באמצעות חנויות מקוונות, יש לציין פרט  חשוב זה, או פשט לבחור מהקטלוג את תחתוני הספיגה למבוגרים שאתם רגילים לרכוש.מבוגרים שמודעים למצב שלהם או של חבריהם, כבר מודעים לעובדה של מי זקוק לחיתולים חד פעמיים למבוגרים ומי זקוק לשימוש עם תחתוני ספיגה למבוגרים.
 
מכנסוני ותחתוני ספיגה למבוגרים לשנת לילה שקטה
ישנם מבוגרים אשר קמים בלילה לשירותים אך יש כאלה שחוששים שבגלל שנת לילה עמוקה הם לא יספיקו לקום בזן לשירותים בגלל חוסר השליטה בשלפוחית השתן. מצבים אלה מתאימים לשימוש עם תחתוני  ספיגה למבוגרים. בזמן השינה התחתונים הם בעלי כושר ספיגה גבוה ובצדדים הם סגורים טוב וכן הג'ל הנמצא בתחתוני הספיגה קולט את כל הנוזלים וכן מכיל חומר מיוחד אשר מונע מריחות רעים. רבים מעידים כי התחושה היא ממש כמו  לבוש תחתונים רגילים. יש לשים לב בבחירה של תחתונים סופגים למבוגרים שהם לא יהיו צמודים מדי, אך גם לא משוחררים יתר על המידה לתחושת נוחות וביטחון מקסימאליים.
 
ישנם מקרים רבים אשר בהם הדליפה של השתן היא בלתי נשלטת וכמויות קטנות של שתן בגלל שלפוחית מלאה זולגים. המצב הוא שהשתן דולף לסירוגין לעיתים תכופות יותר מבלי שהמבוגר יחוש כי שלפוחית השתן שלו מלאה. יש לזהות את הבעיה וכן, לפעמים המצב של אנשים הסובלים מדליפת או בריחת שתן עשוי להשתפר באופן ניכר באמצעות נקיטת צעדים לשינוי התנהגות. למשל אם המבוגר יקנה הרגל של הליכה לשירותים בזמנים קבועים ותכופים, כמו בכל שעתיים –שלוש. יש לשמור על שלפוחית מרוקנת ולמנוע ממשקאות אשר מגרים את שלפוחית השתן כמו שתיית קפה, שתייה של 6-8 כוסות מים כך שניתן יהיה למנוע מהשתן להיות מרוכז. לפעמים יש להפסיק עם תרופות משתנות שרק מחמירות עם בעיית דליפת השתן. למרות זאת, ישנם אנשים שאינם יכולים להתגבר באופן מוחלט על השתן ולכן שימוש עם תחתוני ספיגה למבוגרים, הופך לצורך הכרחי. לפעמים מצבי מחלה יכולים להשפיע על הסוגרים והם מפסיקים לתפקד או נחלשים מאוד, תאום מתחילה דליפת שתן בלתי רצונית. מצב זה עשוי להיות חדש למבוגרים הסובלים מבעיה זו. במצב זה, אין ברירה, כי אם להתחיל בשימוש עם תחתוני ספיגה למבוגרים.

 
תחתוני ספיגה עם בד נעים נושם ונוח
מה שחשוב הוא הנוחות, היות ומוצרי ספיגה כמו תחתוני ספיגה למבוגרים עשויים מבד קטיפתי רך ונושם. תחתונים אלה, מונעים את גירוי העור ותפרחת החיתולים או פצע לחץ. אין צורך להרגיש חסרי אונים עם מוצרי ספיגה היגייניים בטוחים ונוחים וזה מה שחשוב למבוגר אשר גם כך חש חרדה ומבוכה ממצבו החדש. תמיד כדאי להתעניין חגבי מוצרי ספיגה למבוגרים, אשר כוללים תחתוני ספיגה למבוגרים לבקש דוגמאות של מותגים שונים כאשר אחד מהם לבטח מתאים לשימוש של מבוגרים הסובלים מתופעת בריחת שתן. יש לרכוש מוצר איכותי אשר ילווה את המבוגרים לתקופה מסוימת או לתמיד. לפעמים אם הגיל עדיין מתאים ואין מחלות רקע שונות, ניתן יהיה לבצע ניתוח שימנע בריחה קלה של שתן. יש להתייעץ עם האחות או עם מי שמשווק מוצרי ספיגה למבוגרים לבחירה נכונה של מוצרי הספיגה כמו תחתונים סופגים למבוגרים.