סגור
חיפוש
Filters

מגפת הקורונה מרץ 2020-2019 COVID19


מגפת הקורונה
העולמית אשר התחילה להתפשט בסין מחודש דצמבר בסוף שנת 2019 הנקראת בשם COVID-19 נכיף אשר עבר מבעלי חיים לבני האדם וממשיך להתפשט בקצב רב אשר מונה כיום מעל 180,000 בני אדם מודבקים. הקורונה גבתה את חייהם של אלפני בני אדם ותחילה מסין ומאז אמצע פברואר התפשטה המגפה לכל רחבי העולם. חודש מרץ 2020 מגפת הקורונה הגיע לישראל ומונה בשלב זה כ 250 נדבקים. וכ - 3000 אזרחים בבידוד, ממשלת ישראל כחלק ממאבק הקורונה מבצעת מספר החלטות גורליות ומיגור המחלה וצימצום מיידי להדיבקות אזרחים נוספים באמצעות סגירת מקומות פנאי ובילוי, צמצום התקהלויות, ביטול אירועים וכנסים. מגפת הקורונה מלווה בירידה חדה וחזקה של הבורסות, סגירת השמיים על ידי חברות התעופה וביטול היכולת להמשיך בחיי שיגרה רגילים.


טבע החיים פועלת מידי יום על מנת להמשיך ולספק עבור לקוחותיה ואזרחי מדינת ישראל חיי שיגרה רגילים באמצעות שירות המשלוחים עד פתח הדלת מבלי לצאת מהבית, מסכות נשימה בתקן אמריקאי N95 העוזרות למניעת ההידבקות והקפדה על סטריליות במהלך תקופת המגפה. בנוסף חשוב לציין ולזכור לשטוף ככל שניתן ידיים ושימוש באלכוהול ג'ל, שימוש בכפפות וחלוקים ומניעת לחיצות ידיים עד שלא יאמר אחרתאמצעי עוצר והסגרים רבים במדינות נוספות בעולם : איטליה כולה בהסגר ומכריזה מצב חירום ותמותה של 349 בני אדם בתוך יממה. בסין ובקוריאה התפרצויות קשות של המגפה ועד לאירופה הכוללת את ספרד, לונדון וצרפת.

מרץ 2020 מגיפת הקורנה מגיפת ריאות המועברת מאדם לאדם באמצעות שיעול או התעטשות לא נפסקת וכוללת 300,000 חולים, בישראל מספר החולים עולה על 800 איש. שיעור הזיהומים הנוכחי באיטליה הולך ומחמיר עם 800 מתים חדשים בכל יום ומאז תחילת ההתפרצות נפטרו 4825. איטליה המדינה עם המספר הגבוה ביותר של קורבנות שחצו את סין. תוך יום בצרפת יש 112 הרוגים ו -324 בספרד. מדינות נמצאות במתח רב בבתי חולים על סף קריסה. מספר הרופאים הנגועים בנגיף ממשיך לעלות גם הוא. הגיל הממוצע של הקורבנות באיטליה הוא 79 אוכלוסייה בוגרת ושיעור תמותה באיטליה גבוה משאר העולם ועומד על 8.5 אחוזים. 


אנו מברכים בריאות שלמה לכל אזרחי ישראל והעולם כולו