סגור
חיפוש
Filters

לנכים

התאמה אידאלית של כסא הגלגלים


אין צורך לסבול מבעיות של ניידות כאשר קיימים בשוק פתרונות נוחים ויעילים במיוחד אשר יכולים לסייע לנכים. כסאות הגלגלים של היום אינם הכסאות של פעם, מהרבה מאוד בחינות. כיום, ניתן למצוא מגוון רחב של כסאות גלגלים משוכללים ומתקדמים אשר יוכלו להתגבר על מכשולי נגישות רבים, ובכך לסייע לנכה או לקשיש היושב עליהם להרגיש נוחות וחופש תנועה. כסא גלגלים אשר מותאם היטב עשוי לסייע גם מבחינה נפשית, שכן תחושת העצמאות עשויה לחולל פלאים בהרגשתו הכללית של הנכה.


יש מגון עצום של סוגי כסאות גלגלים מביניהם ניתן לבחור. המגוון הגדול עשוי להיות דבר חיובי מאוד, כיוון שכך ניתן לוודא כי כל אחד יזכה בהתאמה אידאלית וירכוש את הכסא המתאים ביותר. עם זאת, המגוון הגדול הקיים בשוק עלול לגרום גם ללא מעט בלבול ובחירות לא נכונות, אשר עלולות להוות מקור לתסכול ואף לנזק עבור הנכה.
כסאות הגלגלים השונים נבדלים אלו מאלו במגוון קריטריונים, ובין השאר- בגודל שלהם. כיצד ניתן לבחור בכסא הגלגלים המתאים ביותר מבחינת המידה?


התאמה לנכה
חשוב מאוד שלא לרכוש כסא גלגלים לפני שהנכה מנסה לעשות בו שימוש. כך, ניתן לראות האם הכסא מתאים אל מימדי גופו של הנכה. במידה ומדובר בכסא גלגלים אותו יכול הנכה להניע בכוחות עצמו, חשוב לבחור כסא בגודל המתאים כך שההנעה תהיה קלה ונוחה. מובן שיש מידות סטנדרטיות, אך בהחלט ניתן למצוא בשוק גם כסאות גדולים או קטנים ממידה זו.
התאמה אל הצרכים


יש להתאים את כסא הגלגלים גם אל הצרכים של הנכה ושל משפחתו. יש לזכור את המשמעויות הפרקטיות של כסא הגלגלים, ולבדוק בדיוק למה הוא עתיד לשמש- האם מדובר רק בהתניידות בתוך הבית, או שמא יש צורך בכסא נייד אשר יוכל להתאים לשימוש מחוץ לבית? כדאי לוודא כי רוחב הכסא המקסימלי אינו עולה על רוחב הפתחים המצויים בהם הוא עתיד לעבור. בנוסף לכך, במידה ומדובר בכסא אשר עתיד לשמש גם להתניידות בחוץ- כדאי לבחון אופציה של רכישת כסא גלגלים קטן באופן יחסי ומתקפל.